Objavljeno: 14.06.2026.

Krunoslav Čolo sjeća se odrastanja u Biškupečkoj:
"Sve do polaska u osnovnu školu nisam imao cijela koljena. Kraste na njima su bile zaštitni znak. Družili smo se na ulici, igrali graničara, lovača, skrivača, svi klinci od Svilarske do štreke su se poznali i družili. Djeca iz Biškupečke odlazila su na igralište u Kidričevo naselje. Kad su klinci iz Kidričevog naselja shvatila da smo dotepenci, gađali su nas kamenjem.
Iza štreke, gdje je danas Auto-sajam, bilo je odlagalište leša iz Varteksa, na kojemu su za velikih kiša nastale vodene grabe u kojima smo se kupali. Nakon kupanja smo doma išli crni kao dimnjačari. Bilo je i puno punoglavaca, a ja sam ih baki nosio u tegli za krastavce."